Polski  English   

[P.19-0]

Palety plastikowe  [P.19-0]

Higieniczne palety, z pełnym blatem

Laureat XXIII edycji konkursu Teraz Polska.

1200×800×155 [mm]

broszura
  • ROZMIAR– 1200 x 800 x 155 mm.
  • TRWAŁOŚĆ– Polietylenowa paleta p19-0 jest pierwszą paletą bez płóz nadającą się na regały wysokiego składowania – ma samonośny, skrzynkowy, zamknięty blat o grubości 5 cm, zbrojony prętami stalowymi, który przenosi obciążenia do 1200 kg na regałach wysokiego składowania. Polietylen, z którego wykonana jest paleta, ma dużą odporność na uderzenia i starzenie, jest chemoodporny i dziesięciokrotnie bardziej wytrzymały na deszcz, słońce i mróz niż drewno, ale najbardziej istotną innowacją zwiększającą trwałość palet p19-0 jest brak płóz, które w paletach EUR są uszkadzane przez paleciaki, skracając znacznie czas ich użytkowania.
  • FUNKCJONALNOŚĆ– Paleta p19-0 waży 21 kg, czyli mniej niż paleta drewniana, co ma znaczenie przy układaniu i transporcie pustych palet, a brak płóz ułatwia operacje paleciakiem i wózkiem widłowym. P19-0 posiada atest higieniczny do stosowania w przemyśle spożywczym i jest łatwa do umycia dzięki konstrukcji zamkniętego blatu, który zakrywa żebra. Gumowe paski na górnej powierzchni palety zabezpieczają ładunek przed przesunięciem a ukosowane krawędzie płyty górnej ułatwiają pracę wózka widłowego i chronią paletę przed uszkodzeniem.Istnieją jednak automatyczne magazyny wysokiego składowania i linie produkcyjne wyposażone w mikro-przełączniki aktywowane płozami, na których paleta bez płóz powoduje blokadę ruchu. Takim użytkownikom proponujemy palety p19-1 z jedną tylko centralną płozą, która aktywuje przełączniki oraz redukuje ugięcia palety na regale.Zalety palet p19 w porównaniu z paletami drewnianymi EUR to – 1/ większe bezpieczeństwo i higiena, 2/ niższa waga i łatwiejsze operacje paleciakiem z powodu braku płóz, i 3/ RFID – radiowe identyfikatory do wykorzystania w systemach magazynowych. Ceny dzierżawy p19 są porównywalne do ceny dzierżawy palet drewnianych.
  • ŚRODOWISKO – Do wyprodukowania 8 palet drewnianych trzeba ściąć jedno drzewo. Paleta plastikowa p19, produkowana z odpadów plastikowych opakowań jednorazowych, jest co najmniej ośmiokrotnie bardziej trwała niż paleta drewniana co oznacza, że wprowadzenie do obrotu jednej palety p19 ratuje życie jednemu drzewu i równocześnie zmniejsza ilość odpadów plastikowych. Palety p19 uszkodzone w obrocie są mielone do powtórnego przetworzenia.